خانه / دیدنیها / گریتفالس

گریتفالس

پارک گریت فالز وسعتی بمیزان  800 هکتارداشته که با پایتخت آمریکا٬ واشنگتن دی سی٬ تنها ۱۵ مایل فاصله دارد. این پارک سالیانه نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر را برای بازدید از خود بدینجا جذب می نماید. این منطقه٬ همیشه شهری برای زندگی٬ مکانی برای بازرگانی، فرصتی برای  ماهیگیری، پارکی برای تفریح، و محلی برای رفتن در درون طبیعت بوده است.

در اینجا محلی برای پیک نیک و نشست دسته جمعی نیزهست که امکانات مناسبی مانند صندلی برای نشستن ، منقل برای پخت و یا آتش درست کردن٬ و سرویس های دستشوئی دارد که براحتی می توان بدان وارد شد زیرا فاصله چندانی با راه آسفالت و پارکینگ ندارد.

panorama

این رودخانه دارای سه چشم انداز است که هر کدام ۲ تا ۱۰ دقیقه از پارکینگ فاصله دارد.

همچنین این پارک دارای یک راه ۱۵ مایلی است که می توان در آن پیاده روی، دوچرخه سواری و یا اسب سواری کرد.

در ساختمان مرکزی که برای کسب اطلاعات طراحی شده٬ موزه کوچکی قراردارد که در آن میتوان از تاریخچه و امکانات این پارک با فیلم و عکس مطلع گردید. همچنین در اینجا نقشه ای وجود دارد که موقعیت جغرافیایی گریت فالز و رودخانه پتمک را نیز نشان میدهد.

رودخانه پتمک در منطقه گریتفالس سرعت میگیرد و به سراشیبی های تند و سنگهای بزرگ برخورد میکند و در آخر به خلیج چسپیک میریزد.

پارک گریتفالس
پارک گریتفالس

به دلیل طرز قرار گرفتن این رودخانه و آب پر شدت آن، دانه گیاهان مختلف توسط رودخانه به این پارک جنگلی آورده می شوند که در گذشت زمان باعث رشد گونه های متفاوت و کمیاب در این پارک شده است. این طبیعت باعث شده تا  150 نوع حیوان و پرنده  از قبیل روباه، آهوی سپید دم، خفاش و بسیاری دیگر در این منطقه زندگی کنند.

پارک گریتفالس
پارک گریتفالس

قدم زدن در کنار رودخانه پتمک و یا در میان جنگل این امکان را میدهد که از طبیعت زیبا و شگفت انگیز این منطقه در همه فصول لذت ببریم.

Check Also

The Treasure Cave and Statues of Tehran

ایران معاصر با نمایش دوفیلم از بهمن کیارستمی بنامهایُ غار گنجینه و مجسمه های تهران مکان: نشنال …

مرکز تعلیمات اسلامیThe Islamic Education Center

مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن مركز تعليمات اسلامي واشنگتن يا آنطور كه معروف است آي – …

پاسخ دهید